Історико-краєзнавчий музей в Ірпені працює вже майже 42 роки. У своїй колекції зібрав більше 1000 експонатів та має 5 оригінальних експозицій.

Фундатором Ірпінського історико-краєзнавчого музею став шкільний учитель історії Олексій Миколайович Передерій (1924 – 1997). Він у 1970 році організував в Ірпінській школі № 3 історико-краєзнавчий гурток. Учитель спільно з учнями зібрав колекцію експонатів і в 1977 році заснував шкільний історико-краєзнавчий музей. Зазвичай, шкільні музеї зникають після смерті чи виходу на пенсію їхнього засновника. Але 11 лютого 1985 року Ірпінський міськвиконком прийняв рішення про створення міського історико-краєзнавчого музею. Музей було відкрито 4 жовтня 1987 року, на день Ірпеня, в будинку за адресою: вулиця Садова, 6. В 1990 році міськвиконком надав музею нинішнє приміщення за адресою вул. Шевченка,4. Знову довелося оформляти експозицію з додаванням нових матеріалів. 9 грудня 1992 року за досягнутий високий рівень пошукової, дослідницької та культурно-виховної роботи, створення змістовної музейної експозиції Ірпінському історико-краєзнавчому музею присвоєно звання «Народний музей». З 1987 року і до сьогодні директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський.

І цього дня Анатолій Іванович радо зустрічав відвідувачів - ліцеїстів Ірпінського академічного ліцею - розповів багато історичних цікавинок з життя краю та містян.